Zrób wrażenie

Idzie wiosna, a z wiosną przybywa  energii, chęci  i okazji  do towarzyskich spotkań. Okazji do zaprezentowania siebie.

Która z nas nie lubi sprawiać oszałamiającego wrażenia w towarzystwie, nawet jeśli nie przyznajemy się do tego publicznie? Która nie marzy o tym, by pozostawić trwały, pozytywny ślad w umysłach osób, które spotyka?  To, jak postrzegają i zapamiętują Cię inni nie zależy od ceny Twoich strojów, ani od ilości farby na włosach. Zależy od uśmiechu, spojrzenia,  gestów, mimiki, sposobu chodzenia, siadania, od tego jak podasz rękę, i w jaki sposób wypowiesz pierwsze słowa, choćby najprostsze „dzień dobry”.  Zależy od wielu mechanizmów tzw. wpływu społecznego.

Pierwszy moment w spotkaniu jest najważniejszy i często decyduje o dalszej relacji. Z kilku powodów. Jeśli zostaniemy odebrani pozytywnie, to świetnie.  Wystarczy tylko utrzymać to dobre wrażenie. I nie musimy się specjalnie wysilać.  Ale jeśli zostaniemy odebrani żle, zrobimy negatywne pierwsze wrażenie, wówczas musimy się nieżle napracować, aby dobrze nas oceniono. A to już wymaga pracy, czasu, często umiejętności.  Dlaczego? Bo tak działa nasz mózg.

Zanim świadomie kogoś opiszemy na swój własny użytek, i zdamy sobie sprawę co tak naprawdę myślimy, zanim świadomie powiemy sobie: podoba mi się ten człowiek, a ten nie, to nasz mózg juz wie, juz ocenił.  Znacznie wcześniej, bez udziału naszej świadomości.  Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie. 

Może często wyglądasz naprawdę świetnie,  a  jednak czegoś Ci  brakuje, żeby pozostawić niezapomniany, pozytywny ślad w pamięci osób, które spotykasz  na spotkaniach rodzinnych, towarzyskich,  bankietach, randkach, spotkaniach zawodowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie, chcesz nauczyć się podstaw autoprezentacji i dowiedzieć się jakie zasady i mechanizmy  rządzą naszymi reakcjami podczas pierwszego spotkania,  dlaczego  czasem  jesteśmy odbierani inaczej niż chcielibyśmy. Jeśli chcesz nauczyć  się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie, ten warsztat jest dla Ciebie.  

Przyjdż na warsztat a dowiesz się co działa na ludzi najbardziej, dlaczego ważne jest tzw. „ wejście” i jak na „wejściu”  zjednać sobie towarzystwo.

Za chwilę będziesz miała okazję, żeby sprawić jak to działa. Wiosna, potem lato, wakacje,  to świetna okazja.  Przygotuj się już dziś.  

 

 Termin: sobota, 19 .04.2008,  godz. 10-16.

Prowadzi:   Beata Skowrońska:   coach, trener biznesu i rozwoju osobistego

Cena: 250 zł

Chcesz sie dowiedzieć więcej?  Zadaj pytanie: e-mail: creos@creos.pl